logo  
   

 


 

 

Krēms slaidām līnijām. Vai tiešām tik vienkārši?


intensa

Vasaras kleitas nu beidzot sagaidījušas savu kārtu, bet – ak, vai! Pa ziemu uzkrātie tauki šo prieku spēj aizēnot ne pa jokam? Kā atgūt slaido figūru? Sporta zāles apmeklējumam pietrūkst gribasspēka, drastiskās diētas nav labākais variants, ko nu? Vilināt vilina veikalu plauktos lielais kosmētisko līdzekļu klāsts, kas sola atbrīvot no celulīta, samazināt apjomu, atgūt skaistas ķermeņa formas un brīnišķīgu ādu.http://www.thalion.lt/files/laboratorypage/image/8/vystymas.jpgVai tiešām palīdz, ja palīdz – vai visiem? Kā orientēties šai plašajā piedāvājumu klāstā? Intensa.Pro pēc padoma vērsās pie skaistumkopšanas speciālistes, Kosmetoloģijas koledžas pasniedzējas Zanes Paideres.


 

 

 

 


Kā atpazīt apjomu samazināšanai paredzētos kosmētiskos līdzekļus?
Uz šādu preparātu etiķetēm parasti tiek norādīts, ka tie paredzēti ķermeņa apjoma samazināšanai, kontūru veidošanai, ādas elastības uzlabošanai. Vairākām firmām ir produktu līnijas, kuras ieteicams lietot kompleksi labāka efekta sasniegšanai.


Kādām ķermeņa zonām paredzēti šie līdzekļi?
Parasti netiek izcelta kāda īpaša ķermeņa daļa, taču apjomu samazinošos līdzekļus nekad neizmanto krūtīm, jo tās sastāv no taukaudiem. Krūšu apjoma samazināšanos sievietes nevēlas! Šos produktus var lietot uz vēdera, gurniem, kājām, rokām – uz konkrētām problemātiskajām zonām.

Kādi rezultāti tiek solīti?
Lai samazinātu apjomu, ar krēmiem vien nepietiek. Protams, rezultāts būs, bet papildus vēl vajadzētu lietot arī iekšķīgus preparātus, kas veicina lieko tauku sadegšanu un palīdz izvadīt toksīnus no organisma.
Cilvēkiem, kuriem bažas rada palielināts apjoms, organismā ir uzkrājušies toksīni, kurus ir jāizvada. Organisma tūsku veido liekais šķidrums, ko visvienkāršāk izvadīt ir ar dažādu šim nolūkam atbilstošu tēju un kapsulu palīdzību. Protams, ideālais variants ir iepriekšminētais apvienojumā ar fiziskām aktivitātēm.
Cilvēki ar lieko svaru droši var doties arī uz skaistumkopšanas salonu, kurā speciālists sastādīs konkrētu procedūru plānu apjoma samazināšanai, jo diemžēl liekais svars parasti ir komplektā ar celulītu.


Kā izpaužas mūsu apspriesto kosmētisko līdzekļu iedarbība?
Tas ir atkarīgs no konkrētā līdzekļa sastāva. Iedarbīgi ir līdzekļi, kuri ražoti uz aļģu bāzes. Aļģēm ir maza molekulārā masa, kas ļauj tām dziļi penetrēt (dziļi iekļūt) līdz pat asinsvadiem, ar kuru palīdzību tās tiek izkliedētas pa visu organismu. Laminārijas aļģes izvada toksīnus un sašķeļ liekos taukus. Krēms ļoti dziļi iesūcas ādā, sasniedzot tauku šūnas, un aktīvās molekulas uzsāk šķelšanas procesus.

Kādas sastāvdaļas nodrošina efektu un kādu?

http://www.thalion.lt/files/laboratorypage/image/8/vystymas.jpgNo augu izcelsmes augiem siltumu nodrošina citrusaugi: greipfrūti, citroni, apelsīni, kanēlis, arī kofeīnam ir sildoša iedarbība. Šim nolūkam preparātu sastāvos tiek iekļautas arī aļģes. Galvenais ir šo sastāvdaļu izraisītais penetrācijas process, kas padziļina līdzekļu iedarbību.
Efekta esamību patiešām esmu novērojusi praksē, strādājot ar saviem klientiem, taču salona procedūru efekta uzturēšanai jāizmanto produkti lietošanai mājas apstākļos – gan arējai, gan iekšķīgai lietošanai. Jebkurā gadījumā – apjoma samazināšana ir kopīgs speciālista un klienta darbs.
Būtiski saprast, ka ar krēmu lietošanu vien slaidu augumu iegūt nevar. Arī gluda un mitrināta āda siluetu nemaina. Vēl nav izgudrots tāds brīnumlīdzeklis, kas vienā brīdī sadedzina visus liekos taukus, atjauno ādas elastību un likvidē celulītu, klientam pašam ir jāiegulda diezgan lielas pūles.


Ar kādām salona procedūrām ieteicams apvienot apjomu samazinošo līdzekļu lietošanu ilgāka un noturīgāka rezultāta iegūšanai?
Ļoti labus rezultātus sniedz ūdens procedūras, tātad - hidroterapija. Ieteicamas ir šarko dušas, zemūdens masāžas, ūdens aerobika, arī gluži parasta peldēšana. Siltuma procedūras – infrasarkanā pirts vai arī gluži pretēji – kriosauna. Iedarbīgas ir aplikāciju procedūras jeb ietīšanās, termoprocedūras. Nedrīkst par zemu novērtēt ūdens patēriņu vajadzīgajā daudzumā.
Var uzskatīt, ka paveicies ir tiem, kam mājās ir džakuzi – ar masāžas elementu palīdzību tiek masēta āda, kas, savukārt, veicina asinscirkulāciju. Pastiprinoties asinscirkulācijai, organismam nepieciešama papildus enerģija, kuru tas aizgūst no taukiem. Arī mazgājoties vannā, tai var pievienot dažādus asinsriti uzlabojošus līdzekļus, kas veicinās arī toksīnu izvadīšanu no organisma. Tie var būt dažādi vannas ekstrakti, sāļi.


Kādi ir ierobežojumi šādu līdzekļu lietošanā?
To nevarētu dēvēt gluži par ierobežojumu, taču līdzekļus periodiski ir jāmaina, jo ādai pret tiem rodas pieradums un efekts zūd. Ja kādu laiku lietots krēms, tad to var pamainīt pret želeju, lai āda saņemtu jaunu stimulu.
Jāņem vērā arī vecuma grupa. Meitenēm pubertātes periodā šādus produktus noteikti nevajadzētu lietot, viņu ķermenis ir attīstības stadijā. Pēc pubertātes perioda beigām meitenēm ar lieko svaru jāvēršas pie speciālista, lai noteiktu problēmas cēloni – vai nu tā ir iedzimta problēma, vai nepareiza uztura sekas. Ir gadījumi, kad pēc šī perioda beigām liekais svars pazūd un nostabilizējas normas robežās.

Protams, grūtnieces nekādā gadījumā nav mērķauditorija ķermeņa korekcijas vai apjoma samazināšanai paredzētajiem līdzekļiem.


Vai un ar ko atšķiras līdzekļi celulīta samazināšanai un tauku sadedzināšanai?
Būtisku atšķirību tiem nav, jo celulīts rodas no palielinātām tauku šūnām – tās salīp kopā, deformējas un rada apelsīna mizai līdzīgo efektu. Celulīts ir slimība un ne vienmēr cilvēkiem ar lieko svaru ir celulīts. Liekais svars un celulīts ir atšķirīgi jēdzieni, taču produkti ir līdzīgi. Savādāks sastāvs ir apjomu samazinošiem līdzekļiem, jo ir gadījumi, kad papildus apjomu rada organismā pārlieku uzkrātais šķidrums. Lai nenodarītu ļaunumu savam organismam, pirms preparātu izvēles un to lietošanas uzsākšanas, jākonsultējas ar speciālistu.


http://www.thalion.lt/files/laboratorypage/image/8/vystymas.jpg

Kas vēl būtu jāzina par celulītu?
Ādu veido 3 slāņi - epiderma, derma un hipoderma. Celulīts atrodas hipodermā – visdziļākajā ādas slānī.
Celulītu iedala 3 pakāpēs. Pie pirmās pakāpes celulīts ir redzams tikai pie ļoti spilgta apgaismojuma vai spēcīgi saspiežot ādu. Otrajā stadijā jau ir redzami nelieli negludumi, bet kāja nav vēl pieblīvēta. Trešā stadija ir tad, kad kāja ir ļoti stingra un redzami izteikti negludumi.
Ja sievietei ir liela masa, ļoti bieži ir jau trešās pakāpes celulīts. Tam raksturīgas sāpīgas sajūtas, kad tam pieskaras. Šādos gadījumos ieteicami ir krēmi un procedūras ar sildošu efektu asinsrites veicināšanai.
Pirmās stadijas celulīta gadījumā atveseļošanās procesu vajadzētu uzsākt ar limfodrenāžu veicinošu tēju dzeršanu, bet pēc tam uzsākt tauku dedzināšanu. Var lietot atvēsinošus krēmus – tie stiprina saistaudus, un līdz ar to mazinās arī apjoms.
Vienlaicīgi var būt arī vairākas celulīta pakāpes – viena uz kājām, cita – uz muguras.


Kādi ir biežākie celulīta rašanās iemesli?
Tas ir ļoti individuāli, tādēļ speciālists vispirms izvērtē kopējo veselības stāvokli un nosaka cēloņus. To ir ļoti daudz: ģenētiskā iedzimtība, figūras tips, dzīvesveids, uzturs, sēdošs darbs, hormonālās svārstības – menopauzes, grūtniecības laiks, nepietiekošā daudzumā uzņemts ūdens, otra galējība – pārāk daudz uzņemtā šķidruma, arī apspīlēts apģērbs var veicināt celulīta veidošanos, jo pārlieko šaurās drēbes apgrūtina asinsriti.
Aplams ir uzskats – jo lielāks izdzertā ūdens daudzums, jo labāk. Atsevišķiem cilvēkiem arī ieteicamā 2 litru deva var būt par lielu. Šķidruma pārtēriņa rezultātā veidojas tūska, kas provocē celulītu. Nereti cilvēki pie patērētā ūdens apjoma pieskaita arī kafiju, tēju, zupas, taču tas nav ūdens.


Ko Jūs ieteiktu sievietēm, kuras cīnās ar lieko svaru un celulītu?
Pirmkārt, izanalizēt savu dzīvesveidu - vai par daudz sēž, vai pietiekami uzņem ūdeni, vai ir fiziskās aktivitātes, cik sabalansēts ir uzturs.
Otrkārt, nedrīkst par zemu novērtēt ķermeņa kopšanu mājās. Rūpes par ādu nenoliedzami atspoguļosies tās stāvoklī, kaut vai tāds sīkums – ķermeņa skurbis dušā. Āda tiks attīrīta no atmirušajam šūnām, labāk elpos, kvalitatīvāk uzņems kosmētiskos līdzekļus.

Izvēlēties apģērbu, kas neberžas pret ādu, jo tādejādi tiek likvidēts dabiskais aizsargslānis un rodas iekaisuma procesi, ieaug matiņi. Ikvienai sievietei ir nepieciešamas ne tikai maigas rūpes par savu ķermeni, bet arī laiks, ko veltīt tikai sev, jādomā pozitīvi – jo atvērtākas būsim pasaulei, jo labāk jutīsimies un ikdienas solis būs raitāks.Materiālu sagatavoja Intensa.Pro redakcija

  

 

 

 

 

 


Designed by foot Created byfobx fobx.lv faceboottweet